5 Ocak 2014 Pazar

Ruhumda ki sen Sarmaşık

Bazen tutunmak istersin, tutunmaya çalıştığın dalları, biri senden çok zaman önce tutup kırmıştır, sen tutunmak  istediğinde  elinde ufalanır.
 O dal parçası kuruyalı  uzun zaman olmuştur.
Sana kalan,  birinin  parçalayıp kenara attığıdır , tamir etmeye çalışırsın yorulursun ....
 Pes edersen  ah işte sende  çekip gittin  diye suçlanırsın.

Tutunacaksan sarmaşıklara tutun. onlar pes etmez.  
Yüzsüzdür  sarmaşıklar der kimileri...
Sıkılırsın  her zaman yeşildir ,bazen  kahverengi olmalı  derler ya... 
Hem neden  kurutmaya çalışalım zaten hiç anlamam.
 Önce  karşımıza biri çıksın  isteriz , bize su gibi aşık olsun, bizden 
başka düşüncesi derdi olmasın, isteriz.
Böyle birini bulduğumuzda da ''Aman  benden uzak dursun'' deriz ... 


Her saniye ah kırdım ah kıracağım diye düşünmektense , yine yeşerir diye düşünmek daha iyidir. 

Uzandığım çimenlerin üzerinde ben bunları düşünürken,   etrafta piknik yapan insanları.  yüzümün üzerine güneşten korunmak için koyduğum şapkanın aralığından izliyorum. 

Kendi kendime kararlar aldım. Artık aşk yok sevmek yok bende diğerleri gibi olacağım . madem ki sevince acı çekiyorum sevilen olacağım  tıpkı  denizde ki dalga gibi vurup kaçacağım. 

 Hani kadınlar su gibidir kabına göre şekil alır derler ya . ben bu suyu bir türlü bulamadım. 
Demekki  her kadın su gibi olmuyor. 
Bazılarıda hamur gibi pişmediği sürece  şekli kalıcı değildir, her an değişmeye müsait...
Kırk beş yıllık hayatımda ne öğrendin derseniz; çok şey...

 Tam öğrendim derken tüm bildiklerim yanlış olduğunu  söyleyen beni ters düz eden biri çıksın istiyorum karşıma .
 Yalnızmıyım? 
 Hayır...
 Ben yalnızlığı kendim seçtim, aslında kalabalık bir ailem var,bana göre sakin sessiz kimseye akmaz kokmaz biriyim başkalarına göre kendi halinde...
 Severmi insan   her daim, tutarmı sevdiği ellerinden ,yine sarılıp gezermiyiz yollarda, kimseyi umursamadan , yada kimse umursarmı bizi.
 Sonuçta yaşım   ilerliyor  ama ruhum o kadar büyümedi,  benim seveceğim  insan,  ruhumdaki ben gibi olmalı...

Güneşin kaybolmasıyla  sırtım üşümeye başladı, uzandığım çimenlerde doğrulup, şapkamı başıma koyup yine insanları izlemeye devam ettim.

  Biraz önce keyifle yemek yiyen insanlar şimdi toplanma telaşına girmişlerdi, kimisi çocuğunun üzerine bir şeyler giydirme telaşında, ufak çocuk bunu oyun sanıp koşuyor, annesi olduğunu düşündüğüm hanım  muziplik yapan çocuğu azarlıyor.
''Şimdi ne yapıyordur acaba?''
 Bir anlık bu soru ''aman boş ver o beni düşünüyor mu?''   düşüncesiyle beynimden silindi.

 Yavaşça yerimden kalkıp evimin yolunu tuttum. her gün geçtiğim bu yolları seviyorum ben gibi kaç kişi geçmiştir kim bilir, kaç anı, kaç hayat , kaç hikaye gizlidir bu kaldırım taşlarında  Mahalleye yaklaşırken bir markete girip mahallenin çocuklarına gofret aldım, alıştı keratalar bekliyorlar.

Mahalle kadınları bile bana karşı sevecen .

 Çevrem iş arkadaşlarım tarafından sevilen sayılan biriyim,   kendimi seven biriyim ama bir türlü  gerçek  mutluluğu yakalayamadım.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=wSuicJxsRsY  

21 yorum:

 1. Şu fikir bendede oluşmuştu. Sevmeyeceğim sevileceğim o da berbat oda yanlış o da hata ....

  YanıtlaSil
 2. Sevmeden sevilmiyor ama kuğum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevilen sevmez
   sevginin peşinden git
   sev ama sevilme
   sevil ama sevme
   Anlayacağın
   Her kafadan bir ses çıkıyor Canım en iyisi yüreğin götürdüğü yere gitmek galiba.

   Sil
 3. Hımm,yeni bir hikayeye başlandı galiba Kuğu'm..Gerçek mutluluğu yakalayamayanların hikayesi ..Devamı nasıl şekillenecek,meraktayım:) Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım yeni bir hikaye, Umarım beğenirsin sevgilerimle.

   Sil
 4. gerçekten seven insana hiçbir zaman gerçek vuslat ihsan edilmezdi. bu dünyaya ait değildi ki o. hiçbir zaman senin ona duyduklarını sana karşı duyamazdı. bu da, çetin imtihanın bir parçasıydı. idrak etmeye başladıkça insan, tevekkülle karşılardı...
  mutluluk... aslında mümkün olmayandı. çünkü mümkün olsa, ukbadan alıp dünyaya kaydıracak olandı gönülleri. mutsuzluk, keder aslında en büyük lütuflardı Yaradan'dan gelen. İnsanın gözünü açardı da, öbür alemlere çevirirdi.
  "...Çünkü bu dertler hiç bitmeyecek. Aradığım mutluluk beni bu dünyada hiç bulmayacak.Bezm-i elestte sırtına yüklenen vazifeyi eda ettikten sonra, görevini yerine getirebilmenin hazzıyla, fazla oyalanmadan, dimdik ve gülerek ölüme yürümeli insan. Fazla oyalanmadan…"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seven bence mutlu olur yeterki karşısına adam gibi yürekler çıksın bu kadın içinde erkek içinde geçerli , Ölmek ; tabiiki zamanı gelince herkes ebedi aleme göçecek bu dünya imtihan yeri, bazı duygular, yaşanması gerekenler olmasaydı hiç dünya diye bir yerde olmazdı , yaşamak varmış kaderde:)

   Sil
 5. hımm yeni hikaye.kimbilir bakalım bizi nerelere götürecek hangi duyguları tatdıracak ,ağlatacak mı güldürecekmi? merakla bekliyor olacağım kuğum.kalemine sağlık.su gibi aşık olmak cümlesi vurdu beni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum ne hissedeceksin canım merakla bekliyorum düşüncelerini.
   Aşkk, güzeldir aşk:))

   Sil
 6. Merhaba Kuğu cum,güzel başlangıç,mutluluğun nerde olduğunu bilen yok,sadece gölgesi vuruyor bazen gönlümüze:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin canım seni görmek çok güzel.
   Umarım beğenirsin. hikayemi . sevgilerimle öpüyorum oğluşunu.

   Sil
 7. gerçek imkansızdır, ulaşılmazdır veya ulaşılmaz olduğundan hep aklımızda kaldığından özlenir veya biz bulduğumuzla yetinmeyi bilmeyen nankörleriz ama herkesin unutamadığı vardır oysa yanındaki de gitse unutulmaz olur. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyyy canımmm sen o kadar güzel özetlemişsin ki durumu öpesim geldi seni , ne yapalım kaderdendir deyim geçmek gerek:)
   sevgilerimle.

   Sil
 8. Yok hem sev hem sevil:)) Kugum benim..mutlu guzel bir hafta olsun:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen can dostum seni seviyorum ve sevildiğimide hissediyorum buda yeter bana:)) Güzel haftaların olsun..

   Sil
 9. Beni seveni seveceğim desende sev karakteri benliğinde olduğu sürece yıpranan yine sen olursun canım..Şansmı kadermi desem bilemedim..Allah huzur bulacağı birini herkesin karşısına çıkarsın..Umarim ki Yeni yazın güzellikler getirsin. sana , sevgilerr :))

  YanıtlaSil
 10. belki ben bu aralar melankolik oldugumdanmidir nedir bu tarz yazilarda daha cok etkileniyorum. Cok houma gitti yaziniz, kaleminize saglik
  Sevgilerimle size guzel haftalar dilerim

  YanıtlaSil
 11. aşık olmak güzel ama hak edene olduktan sonra. blogunuz güzel içerikler zengin yeni izleyicinizim banada beklerim : ücretsiz karakalem yapılır ;) http://cizimsevinci.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 12. Çevrem iş arkadaşlarım tarafından sevilen sayılan biriyim, kendimi seven biriyim ama bir türlü gerçek mutluluğu yakalayamadım.

  ben de öyle,yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum,sanki benim içimdekileri anlatmışsınız :'(

  YanıtlaSil
 13. Merhabalar.

  Sevgi ve aşk üzerine o kadar çok değişik tanım ve onları anlatan hikaye ve roman okuduk ki, her birinden sevgi ve aşkın değişik bir yönünü keşfedip sevgi ve aşkı anlamaya çalıştık. Ancak, bu dünyayı bize bir sevgi ve barış cenneti olarak emanet eden Cenab-ı Allah'ın emir ve buyruklarını gözardı ederek, yeryüzünü cahili tutum ve davranışlarımızla, sevgisizliğimiz ve nefret duygularımız ile adeta bir cehenneme çevirdik.

  Sevgisizliğin, nefretin ve çıkar hesaplarının kararttığı dünyamızı tekrar sevgi cennetine çevirecek olan tek yolun, Allah'ın birliğine inanan müminler olarak;Allah'a teslim olmamız, mutlak kudret sahibi olarak O'nu görmemiz, O'nun istediği gibi O'na kulluk yapmamız ve O'nun istediği yolda yürümemiz olduğunu asla unutmayalım.

  Sevgi aslında, Cenab-ı Hakk'ın insana üflediği ruh olan düşüncenin en soylu ve en üstün tecellisinden başka bir şey değildir diyerek yorumuma son vermek istiyorum.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil