9 Aralık 2015 Çarşamba

Eskici

Hayırlı akşamlar efendim , mektubuma başlarken küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperim , yoksa mektubu bitirirken mi öpülürdü  , çok zaman oldu mektup yazmayalı o yüzden unuttum ...
Oysa eskiden ne çok mektup yazardım  , hatta bir mektup arkadaşım vardı yıllarca mektuplaşmıştık , sonra ne oldu  hatırlamıyorum büyüdük , adresimiz değişti , yada biz değiştik...

  Hani deriz ya , yani illa demişizdir hayatımızın bir anında ,  ''şimdiki aklım olsaydı böyle yapardım keşke beş yıl önce bu aklım olsaydı!''  
Merak ettim şimdi  siz hiç  dediniz mi ?
Burada bir incelik var  aslında o akıl değil yaşanmışlık , tecrübe  ve yaşananlardan alınan derstir, tabii bu arada şimdiki aklımızı  yıllar önceki bedenimizi isteriz , bedenimizde bir elbise  yıllar geçtikçe eskiyor yenik düşüyor zamana... 
 Ne anlatacaktım ne anlattım misali oldu artık döndüm , her  gün yazma kararı aldım ,bazen abuk sabuk bazen  oradan bazen buradan ama  bana ihtiyacı olan ve her gün okumak isteyenler varmış   hay hay efendim yazın dersinizde yazmam mı ?
 seve seve
 Bu arada çok mail alıyorum ''Fahri bey çıkmazı''  hikayemi devam etmemi isteyenleri burada da bir göreyim yorumlarınıza göre devam  yada tamam kararı alacağım.

Eskileri özleriz de nedense eskileri çöpe atar  ,yakar ,yıkar ,üstünü örteriz...


14 yorum:

 1. merhabaa :) koskoca blogu yeni tanıdım iyi mi O.o yazmazsanız böyle olur işte :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) olsun geç olsun güç olmasın:)
   artık yazıyorum hele yorumlarda bir görmeyeyim sizi bak neler oluyor:)
   Hoş geldiniz güzel dostluklara...

   Sil
  2. hihih gelmem mi ben buraların vahşi yorumcusuyum :D

   Sil
 2. Devamı gelsin diye oyumu kullandım:))))
  Biz okumak için bekliyoruz.
  Eskilerin tadı hiç bitmeyecek gibi. sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyunuz dikkate alınmıştır.
   Eskiler gerçekten güzelmiş, büyümek isterdim şimdi ise küçülmek.)
   Sevgiler

   Sil
 3. Blogunuzla yeni tanıştım ama hep okumak isterim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz :)
   inşAllah güzel paylaşımlar ve dostluklar dilerim...
   Sevgiler...

   Sil
 4. Devam et tabi..

  Ah ahh ben ne çok diyorum.. Zamanı bir geri alabilsem...
  Ah ki bir alabilsem!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaman makinası icat edilirse gideriz senle olmaz mı?:)

   Sil
 5. Kuğu naber? Ozlettin kendini. Yazılarını bekliyorum:)

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler polis olamadım bende güvenlik olayım dedim oldum olmasına da iş bulamadım:/ içimide döktüm rahatladım kadınlara daha çok iş sahası olmalı... başka bir değişiklik yok oğluş ve örgüm nasıl selamlar

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar.

  Mektup yazmak da bir sanattır. Ben de çok güzel mektup yazardım. Okumuşluğu ve yazmışlığı olmayan tüm konu komşunun askerdeki ya da gurbetteki yakınlarına mektuplarını ben yazardım. "Sen iyi yazıyorsun da onun için hep sana geliyoruz" derlerdi.

  Mektuba önce selam ile başlanıp, hal ve hatır sorulur ve gözlerden öpüldükten sonra, sen de bizi soracak olursan Allah'a çok şükür sağlık ve afiyetteyiz" diyerek giriş kısmı tamamlanır. Olaylardan bahsedilir ve son bölüm yine istemiyerek satırlarımıza son verirken denir ve tekrar selam edilerek gözlerden öpülür ve acele cevap bekleriz diyerek mektup tamamlanmış olur. 1971 yılında tanıştığım bir alman arakadaşımla 1975 yılından beri hala mektuplaşırız. Bu aralar biraz ara verdik.

  Yıllar önce 1950 model lambalı üç dalga Philips marka radyomuzu 1970 yılında parçaladık ve çöpe attık. Şimdi aynı radyoyu antikacılarda buldum, biri 500 TL. istiyor, biri 4.000 TL. istiyor. Biz o radyonun zamanı gelince çok değerli nostaljik bir hatıra, bir antika olacağını düşünemedik.

  Şimdilerde de bir şeyleri kırıp döküp atıyoruz. Belki bundan tam yüz yıl sonra onlar da çok değerli bir anı ve antika olacaklardır.

  İşte durum böyle. Ama saklayan saklıyor. Benim şu anda elimde annemin, babamın diplomaları var, bir de benim ilk ve ortaokul karnelerim var saklıyorum. Diğer türlü eşyalardan pek bir şey yok. Son zamanlarda bir de torunlarımın oynadığı oyuncak bir arabaları var, on yıl oldu o arabayı hala saklıyorum. Onlar böyle onun kıymetini bilecek yaşlara gelince onlara vermek istiyorum, ama tabi Allah izin verirse.

  Güzel bir eskici yazısıydı, kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Bakın bu yazınız, bana neler yazdırdı.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 8. Hocam eski insanlar bile başka bir güzel. Bir gün. Bizim içinde böyle derlermi bilemem...
  ne güzel. Sizinde mektup arkadaşınız varmış. Bende köye gittiğimde kalaylı tabakları vardı büyük annemin arayacağım onları şimdilerde çok meşhur o tabaklar kapaklarıda var . Gerçekten çok güzel. Anılarınızı paylaşmışsınız ellerinize sağlık.
  selam ve dualarımla

  YanıtlaSil