23 Aralık 2015 Çarşamba

" Tırnak işareti "
Hayat iki tırnak işaretinin içi kadardır.
Önemli olan o boşluğu  ne kadar  doldurduğun değil, nasıl doldurduğundur...16 yorum:

 1. Ne kadar da doğru ve bir o kadar anlamlı! :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar'da doldursan, nasil'da doldursan sonucta memnun olmadigin birsey nasilsa cikiyor. O yuzden gunu Gununde, doludolu yasa gitsin:))

  YanıtlaSil
 3. Aynen en güzeli sevdiğin güzel uğraşlarla vakit geçirmek o sayede dolu dolu geçirmiş oluyorsun günlerini ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet , mesela ben dikişi hobi edindim her ne kadar dikemesemde :)

   Sil
 4. Merhabalar.
  Üzerine çokça şeylerin yazılabileceği bir söylemi kaleme almışsınız. İki tırnak arası dediğiniz boşluk "" işte bu kadar bir boşluk. Bu boşluğu bilgisayar terimbiliminde sadece 1 bit olarak değerlendiririz. Bununla hayatın çok kısa bir zaman dilimi olduğu vurgulanmakla birlikte, bu zamana ne kadar çok şeyler sığdırmanın değil, ne kadar kaliteli şeyler sığdırmanın önemine değinilmektedir. Bu kısa zaman diliminde içi boş olan dolu dolu şeyler de yaşayabilirsiniz. İçi dolu olan az şeyler de yaşayabilirsiniz. Önemli olan az ya da çok olması değil, içi güzelliklerle dolu olan yaşamı sığdırmaktır.

  Cenab-ı Hakk cümlemize, bu kısacık ömrümüze az olsun ama, içi güzelliklerle dolu olan yaşamı sığdırmamızı nasip ve müyesser eylesin.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin Hocam ,Rabb'im güzelliklerle karşılaştığımızda farkına varabilme imkanı versin...
   Selam ve dualarımla...

   Sil
 5. içini dolduracağım diye yaşayım pek çok güzelliği görmeden heba etmemek gerekir iki noktanın da adı malum gelip de gidene dek doğru ve keyfini çıkara çıkara yaşayalım arası kendiliğinden dolar:))) sevgiler canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ohh sefamız olsun deyiverdim bende bu güzel cümlelerinize :)
   Sevgiler Canım...

   Sil
 6. Çok şey söylenir bu konu hakkında kuğum ama Zaman kısıtlı ... Önemli olan şeytana ve vesveseye az yer vermek, gerisi olayları doğru algılayıp hayata güzel bakmak ...sevgiler Canım benim !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O Zamanı bulunca gel beklerim anlatacaklarını merak ettim . Şeytan deyince aklıma şu hikaye geldi oku bakalım beğenecek misin :)
   “Günlerden bir gün şeytanın yolu bir köye düşmüş. Keyfi yerinde olan şeytan sırtını bir ağaca dayamış ve buzağısı kazığa bağlı olan ve ineğini sağan genç bir kadını uzaktan izlemiş.

   Şeytan kadını epeyce izledikten sonra yerinden kalkıp kazığa bağlı buzağının ipini biraz gevşetmiş.
   Buzağı bu, az ötede annesinin sütünün kovaya sağılmasını aç karnına izlemeye daha fazla dayanamamış, biraz debelenmiş ve boynundaki ipi çözmüş.

   Koşarak annesini emmeye giden buzağı süt kovasını devirmiş. Sağdığı süt ziyan olunca sinirlenen genç kadın eline geçirdiği odunu buzağıya vurunca yavru yere yığılmış.

   Yavrusuna saldırılan inek kayıtsız kalamayıp bir tekmede kadını yere serip öldürmüş.
   Uzaktan geçmekte olan kadının kayınpederi, ineğin gelinini öldürdüğünü görüp ineği tüfekle vurmuş.

   Silah sesini duyan koca, karısını yerde cansız yatar ve babasını da elinde tüfekle görünce silahını çekip babasını öldürmüş. Kısa bir süre sonra gerçeği öğrenen genç adam, bu kadar acıya dayanamayıp intihar etmiş. Bütün bu olayları bir kenardan izleyen şeytan "Bu felaketi de bana yüklerler şimdi, oysa buzağının ipini gevşetmekten başka ben ne yaptım ki?”demiş.” :):) sevgiler canım...

   Sil
 7. Aynen öyle, boşluğu güzel cümlelerle donatırsan ilerde o güzel cümleler insanların alıntılarının parçası olur, o alıntılarda başkalarının :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyledir sanırım , gül dalına basan gül kokar, mis kokar...
   Küle basan kül kokar, is kokar bu kadar basit :):)

   Sil
 8. kısa ve öz.çok güzel bir cümle canım.anlayabilene tabiki.sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım anlayanlarla karşılaşmak umuduyla sevgilerimle canım...

   Sil