15 Temmuz 2012 Pazar

Sevil'in güncesi # 30#

Ne güzel bir şeymiş nişanlı olmak ,babam akşamları kapıda sorguya çekmiyor,parmağımda ki yüzük sanki akbil bas geç.


Şener gece bekçisi olduğu için gündüzleri genelde uyuyor,işini ilk duyduğumda çok şaşırmıştım artık gece bekçisimi kaldı ki diye.


 Meğerse babası  bir  plaza da  bekçiymiş   o zamanlar özel güvenlikler yok tabi babası kaza geçirip vefat edince ,işveren vefalı çıkmış babasının yerine Şener'i almış işe , şu an özel güvenlikte var ama o sadece geceleri çalışıyor.


O yüzden gündüzleri biraz uyuyor biraz geziyoruz ,uykuyla arası yok  bütün gün gezsek geeriz ,malum benimde işim var ,bana kızınca süpürgeci cadı diyor.


Bu erkekler illa bir takma isim kullanmaya ne kadar bayılıyor.


Nurdan abla işi bırkamak istiyor,Rafet ağabeyle yine araları bozuk,''hep kızım için sabrediyorum'' diyor.


Bilmem sonları ne olacak çalışmazsa nasıl geçinecekler,çalışırsa parasını kumara içkiye veriyor kadının elinde avucunda kalmamış,ya ileride Şener de böyle bir canavara dönüşür se yol yakınken  vazmı geçsem ne!


Nişan gecesi babam Şener'i kenara çekip kızı veririm ama bir şartla demiş, zaten meşhurdur  babamın gözle kaş arasında  kenara çekmeleri, hiçte gözüme ilişmedi yoksa  yalnız bırakırmıyım malum Nahit'in türkiyeden gitmesine sebep oldu.


 Şener ve benim  burada, baba evinde yaşamamızı istemiş ,Şener de kabul etmiş ama bir şartla bir kaç yıl kendi evimizde yaşayalım sonra yanınıza taşınalım, demiş babamda uygun bulmuş.


 Neyse ki Şener babamın dilinden iyi anlıyor  ortak bir  yol buluyor anlaşıyorlar,sanki Şener babama çok benziyor,belkide Şener'i kendime yakın hissetmemin en büyük sebebi bu...
                                       N.K8 yorum:

 1. FİNALE YAZACAĞIM KUĞUM. ÖPTÜM SENİ. YORUMSUZ KALMASIN DEDİM DE:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıyamam ben sana :))
   tabi kalmasın yorumsuz ağlar sonra:)))

   Sil
 2. Bu kız Şener'le mutlu olacak mı pek emin değilim:((((babası da yazık kızından ayrı kalmak istemiyor tabii...birkaç yıl sonralığına da olsa damat olarak bunu kabul etmesi iyi bir şey ama bakalım...gerçek hisleri nasıl? Uygulamada nasıl olacak yani?:::söylemesi kolay..
  kocaman öptüm kızım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Annem çok merak ediyorum final yorumunu:)
   en kocamanından öptümmmm

   Sil
 3. Şimdi iyi bir final bekliyorum bak:)Okumaya devam:)

  YanıtlaSil
 4. 2 bölüm birden gibi oldu, peşpeşe okuyunca :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Daha iyi değilmi kesintiye uğramıyor :)

   Sil