8 Eylül 2016 Perşembe

HedefBazen çok kızıyorum çevremdeki insanlara o kadar güçsüz ve zavallı ayağına yatıyorlar ki  kendilerine zarar gelmesin diye  hiç gözlerini kırpmadan insanı ateşe atıyorlar.
  Akşam Melekler bendeydi sabah alt kattaki sapık amcanın hanımının sesine uyandım yine Ahmet abime, 
- günaydın çok ses yaptınız hiç uyuyamadım diyor .
 Onlar misafir, sen misafire böyle bir şey nasıl dersin ve  saat ondu  çarşıdan geldik, ikiye geliyordu yattık  hepimiz büyük insanlarız horonmu teptik evde...  
Bayramda kızı geldi torunu bebek sabaha kadar ağladı , hiç uyutamadılar  bizi surup verip uyutmuşlar biz hiç  ses oldu demedik, normaldir hepimiz insanız dedik, toplumda yaşıyoruz olacak böyle şeyler.

  Bende  çıktım camdan beğenmiyorsan çıkarsın dedim. Şato tutacak o zaman burası varoş mahallesi  ev iki katlı  katı ayıran şey tahtalar,  gaz çıkarsalar duyuyorum ben bir şey diyormuyum.
 Gidip beni  ev sahibine şikayet ediyor  nasıl kızdım. ama  her şeyin suçlusu  ev sahibim  en baştan gidip  Kuğu  bulmuş haberleri, gazeteyi , nette sizi deyince kadın beni zıt belledi , şeytan diye bağırıyor bana:)
 Foyalarını meydana çıkardım:)
 Amcan çıkacak bayramda gör sen diyor:)) Aman görelim  Müzeyyen   gidip diyecekti ben gördüm beni öne attı ona yada kızlarına zarar gelmesin ben kimim ki! Bir kişi ölmüş  çok mu yeter ki kendi canları olmasın insanlar böyle  iki yüzlü  işte git gide yaşlılara karşı tavrım değişiyor. ve çok korkuyorum başıma bir şey gelirse  bu insanlar yüzünden diye. bende bir çenemi tutamadım:(
 Melekler Bu gün Almanya yolculuğuna start verdiler, hayırlısı ile giderler inşAllah...
 Çok kararsızım evimi çok seviyorum ama bu insanlarla uğraşmaktanda bıktım bunlar çıksada başkaları gelecek her gelen gideni aratıyor.  Kafam çok karışık şu bayramı bir atlatayım bakalım...
Bazı insanlar  güçsüzdür  korunmak için başkalarını hedef tahtası yapmaktan çekinmezler.
Bazı insanlar  güçlüdür, korumak için  hiç alakası olmayan olaylarda başkalarını korumaktan üşenmezler.
 Bazı insanlarda çok gereksiz  kahraman olmaya çalışır korumaya çalışırken canından, malından olurlar. 
 Ben  sadece bana zarar gelmesin suçu olmayan masum çocuklara zarar gelmesin  diye söyledim... 
Üzgünüm...


36 yorum:

 1. Bu teyze iyicene delirmeye başladı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma başıma bela birde diyor polise seni şikayet edeceğim beni evden kovdun.
   Yavuz hırsız ev sahibini bastırır hesabı.

   Sil
 2. Yok müsterih ol bence ve korkma Havlayan ısırmaz böylelerini bozucaksın o zaman senden iyisi olmaz Zaten sen deme ben deme o yılan elbet bir gün onlarıda sokucak bu sapık olmasa başkası Kalbini Ferah tut Kuğucuğum....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dur bakalım İnşallah başıma bir iş almam, Biraz ev sahibinin işgüzarlığından oldu beni söylememeliydi.
   Sağol canım umarım canım yanmadan sonuca ulaşır bu iş.

   Sil
  2. Densiz çok ne yapabilir bunca sabıkaya öyle kolay mı hemen çıkmak o seni korkutmak için bunları söyluyor Ev sahibin ise başıma bir durum gelirse vebalı sizsiniz de at yükü onun üstüne bir kaç kişiye durumu haberdar et Birde bu aralar Annen Baban ailede kim varsa gelebilirse yanına gelemezler mi ?? Yada büyüklerden birileri...

   Sil
  3. Annem yok! Vefat etti babamda uzak ve hayvan besiciliği yapıyor gelemez
   bir yol bulacağım , bu gidişle kafamda çılgın planlar!
   Söylüyorum , düşünemedim kusura bakma diyor:/
   Bulacağız bir çare :(

   Sil
 3. Komşu kadar önemli birşey yok. Böyle benim de var alt katımda. Benim çocuk sadece 5 dk okuldan gelince bir koşsa evin içinde hemen yukarıya çıkıp gürültüden duramıyorum der tansiyonumvar der ya da duvara vurur. Ama kendisi torunun kına gecesini evde saat gece ikiye kadar son ses yaptı gıkımız çıkmadı. O zaman teyzenin tansiyonu herhalde gezmeye çıktı. O kadar bencilleri ki çocuğum onlardan korkusuna koşamadığı gibi evde gündüz vakti, bir de korkudan göz tiki oldu. Allaha havale ediyorum bu tarz insanları

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl bir bencillik anlamadım , çocuğun psikolojisini bozmuşlar , Çok geçmiş olsun.
   Bencillik tavan yapmış sizin teyzede.
   En güzeli müstakil evin olacak işte, o da bizde yok:/

   Sil
 4. Ev sahibin çok duyarsız davranmış. Vardır her şeyde bir hayır diyelim biz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bu tür hareketleri var bazen hiç bir olaya karışmasın hep uzak olsun istiyor ama tanımadan sırf para için çeşit çeşit insanlara evi veriyor. bundan önceki kiracıyıda bana iki yeğen dedi , ev tahta olunca yeğenlerden tuhaf sesler geliyor. en sonunda kız karnı burnunda hamile kaldı da çıktılar evden meğerse ikiside başkasıyla evliymiş kaçmışlar buraya taşınmışlar bizim ev sahibide olayı biliyormuş benden saklıyor evden çıkarım diye. bazen kendime kızıyorum . böyle insanların ortasında ne işim var diye.

   Sil
 5. Nasıl yorum yapayım bilemedim :) Sadece sakin ol ve iyi ol diyebilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doktor hanım aç çekyatı uzanacağım psikolojim çok bozuk:)
   Bende yazmasammı diye çok düşündüm ama ilerinde belki buradan bulurlar katilimi:::)))

   Sil
 6. Gerçekten bazı insanlar sırt işi yokuşa sürüyor başka bir şey değil. Aman siz sabredin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birazda korkup başkalarını ön plana atıyorlar:)

   Sil
 7. Ev sahibin tırsmış ve seni satmış kuğu.Zaten insanlara iyilik yaramıyor,deveye diken,insana ....Afedersin ama durumu en iyi açıklayan söz bu.Hiç korkma ama o evden çık bence,ev sahibin yanar döner biri,güven olmaz.İşine gelince seninle birlik oluyor,sıkışınca seni satıyor.En güzeli kimseyle samimi olmamak ne yazık ki.Ben de gençken ve bekarken çok yaşadım benzer şeyleri,üzülme.Ne kadar dik durur ve sert olursan,o kadar az ezilirsin kuğum,korkma canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle oldu canım. Hıhh o laf cuk diye oturdu:))
   ahahah sen benden iyi tanımışsın kısacık sürede onu:)
   sağol canım bana büyük moral oldu.

   Sil
 8. İşi baştan beri okuyorum ama yorum yapmak bu güne nasipmiş. Bu hayatta güven duyabileceğin kaç insan varki. Malesef hayat o kadar acımasız ki . Her telden çaldırır olmuş biz akıllı mahluklara . Ama bence diren ve aldırma . Senin Doğru olduğun er yada geç anlanacak. Bundan sonra ev sahibine de ederi kadar değer ver.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu gün öyle karar aldım , ben alışkanlıklarımı değiştirmek istemiyorum ama bu gidişle beni yeni bir ev bekliyor:)
   Teşekkürler .

   Sil
 9. Zor bir durum. Hayır hiçbir şey olmasa bile yaşadığınız durum sizi huzursuz edecek. Bence de eğer imkanınız varsa başka bir yere çıkın. İş inada binerse kiranızı ödedikten sonra sizi çıkarma ihtimalinin olmadığını bilseniz bile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşin kötü yönü ev sahibim benim çıkmamı hiç istemiyor, tek dayanağıyım ben gidersem iyice yalnız kalacak. bunu bile bile para için tuhaf insanlarla muhatap oluyor.

   Sil
 10. ev sahibi kendi akranı olduğundan mı tutuyor bunları illa ki canı yansın diye mi bekliyor.
  onlar gürültücü komşu görmemişler benim çapraz evdekileri bir gör sen off ki off gece gündüz avaz avaz konuşuyorlar kaç desiber ses bilemiyorum artık ben geç yatıyorum sessizlik olsun uyurum diye eğer oturuyorlarsa gitti benim uyku inanılmaz yakın evlerin arka tarafları, içimden ya gecenin 3ünde ya sabahın köründe rock müzik konseri açasım var:))))) dün camnı çarparak kapadım seslerini kestiler ama her seferin de nasıl çarpayım inecek aşağı camlar:))
  Geçen gün de son ses balkon da konuşuyorlardı bir ara ses kesildi ben de ütü yapıyorum eşime seslendim ben artık polisi arayacağım arkada kavga var birini eziyet ediyorlar herhalde bu kadar ses başka türlü çıkmaz çünkü dedim komşu rahatsız oldu sessiz olun deyişi bile benim salondan duyuluyordu:))))))))
  Of kızlarına gideceklermiş çok mutlu oldum. Hiç korkma dolaylı da olsa taşı gediğine koy kuğum yoksa halaya geliriz biz de:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ev sahibide ne yaptığını bilmiyor bence hem istemiyor onları çıksınlar diyor ama benim üzerime atıyor bence sadece çok korkuyor zarar verirseler bana versinler diye. :) ben gökten zembille indim ya bana bir şey olsa hiç üzülecek kimsem yok ondan ama ona ve kızlarına bir şey olmasın!

   Sil
 11. Gün doğmadan neler doğar, bulunur bir çare elbet , sen sabırlı ol yeter ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sabır ve sükut:(
   Kendi kendime kararlar aldım zaten ne kadar uygulayabilirsem:)

   Sil
 12. Rahat değilseniz ve imkanınız varsa taşının bence. İnsanlardan sebep biz de çok taşınmışızdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef bu gidişle öyle olacak, herkes taşın taşın derken ben kulağımı tıkadım banada iyi oldu !

   Sil
 13. Ev sahibi direk çıkın derse hedef olacak o yüzden seni öne sürmüş bence.Sabır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım aynen, bu gün hiç umursamadım yoksa büyük problemler çıkacak.

   Sil
 14. Merhabalar.
  Her ne kadar Cenab-ı Hakk, bizler için "eşref-i mahlukat" yani yaratılmışların en şereflisi diyaosa da tüm bu yaşanılanlardan sonra ben öyle düşünmüyorum. İnsan başlangıçta eşref-i mahlukattır ama, büyüdükçe başka bir mahlukata dönüşüyor. Ne diyelim, Cenab-ı Hakk, hidayet versin ve ıslah eylesin. Size de bu konuda sabr-ı cemil dilerim.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim Hocam, Bunlarda hayatın renkleri deyip sabır ediyorum:9
   Selam ve dualarımla.

   Sil
 15. Beş sene içerisinde yedi defa taşınmış biri olarak sana doğru öneride bulunamayabilirim. Bizim çarşıdaki evin karşısında bir sapık oturuyor, oraya gittiğimde balkona çıkamıyorum. Herif elinde çay balkonda yaşıyor resmen. Gözü ferfecir okuyor. Sizde de varmış bir sapık, dayanılmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kar yağarken balkona bağlayacaksın böylelerini sonra biz cani oluyoruz.
   sizinki bir rekor yalnız beş senede yedi defa iyiymiş.

   Sil
 16. Kötü komsu kabus gibidir insallah kurtulursunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kötü komşu mal sahibi yaparmış derler ya işte o hesap belki bir evim olur inşallah:)

   Sil