3 Ocak 2016 Pazar

Raif Badawi Sizde olabilirdiniz


resimler http://www.raifbadawi.org/

Dinin özgürleşmesinden ve kamusal alandaki baskısının azaltılmasından yana tavır sergileyen Badawi, ilk birkaç yıl boyunca Suudi Arabistan'daki otoriteler tarafından herhangi cezai bir yaptırıma tabii tutulmamıştı. Ancak Arap Baharı'nın ardından 2012 yılında tutuklanmış ve önce idam cezasını gerektiren dinden çıkma suçuyla yargılanması istense de daha sonra suçun mahiyeti asayişi bozmak, İslami değerleri küçümsemek, dini liderleri gülünç duruma getirmek olarak değerlendirilmiş ve görülen bu davanın sonucunda Badawi 7 yıl hapis ve 600 kırbaç cezasına mahkum edilmişti. Cezaya itiraz edilmesinin ardından davanın yeniden görülmesine karar verilmiş ve yeniden görülen davada Badawi’nin cezası artırılarak toplam 10 yıl hapis, 1000 kırbaç ve 266.000 dolar para cezasına çevrilmişti.

2012'den bu yana hapiste olan Badawi'nin 1000 kırbaçlık cezası ise 20 hafta boyunca her Cuma günü cuma namazının ardından 50 kırbaç vurularak tamamlanacak. İlk 50 kırbaçlık ceza 9 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirildi.
 Yazı:Netten alıntı


 http://www.raifbadawi.org/

Blog yazmak sırtınıza iyi gelmeyebilir,
O bir blogger
Onun üç çocuğu bir eşi var tek savunduğuda buydu, Özgürlük herkesin dinde ve yaşamında özgür olmaya hakkı vardır lütfen hepimiz birlik olalım ve bir günlüğünede olsa hepimiz bloğumuzda bunu paylaşırsak sesimizi duyurabiliriz   sadece 50 kırbaç vuruldu ve daha  950 kırbaç vurulacak  her cuma namazı sonrası buna biz dur diyebiliriz , hadi sende bloğunda bu gün bunu paylaş ve dünya uyumasın. 
Blogger bolat'ın yazısıyla öğrendim  okumak isteyen blogger bolat'ın yazısı tıkla
Not: Ne bloğu olursan ol paylaş Lütfen destek olup bloğunda paylaşanlar  yorum bıraksın...2 yorum:

  1. hiç yorum yok kimse umursamamış mı.. keşke o zaman tanışmış olsaymışız.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet canım biraz öyle oldu malesef sanırım sevimli dostlarımız ,hayvancıklar için yaptığım çekilişte öyle olacak pek umursamadı kimse oysa ben bir kaç kişi kendi bloğunda paylaşır bende ekli olmayanlarda görür diye düşünmüştüm:(

      Sil