10 Aralık 2015 Perşembe

Torku ,Yerli malı Yurdum malı


 İlkokula giderken yerli malı haftası en sevdiğim haftaydı  her yıl aynı şey  meyve  olup şiirler okurduk ben istemeye istemeye  Ayva olmuştum  illa fıstık olacağım kabuklu fıstık diye tutturmuştum...
Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı deyip ayva göbekten önümü göremeyip yerde öyle bir yuvarlanışım vardı ki halen ayva yemem...
illa fıstık götürürdüm çok sevdiğimden olsa gerek hatta sırf bu yüzden ağlaya ağlaya fıstık ektirmişliğim vardır babama , Kızım yetişmez burada demesine rağmen...
  

 Şimdilerde ise yerli mallarını almamak için bahaneler üretiyoruz ,yabancı markalar çok çekici geliyor nedendir?
Bu akşam biraz araştırma yaptım yediklerimiz , içtiklerimiz hakkında ve yediğimiz içtiğimiz şeyleri biz onlardan alınca kar edenler , bizim sayemizde her gün ceplerini doldurup ta bizi aşağılayanlar.
 Aslına bakarsanız şimdiye kadar  markasını pek umursamazdım tanınıyorsa  ve çoğunluk memnunsa  alırdım  ama öyle değilmiş işin aslı...
 medya ,reklamlar  bizi yanıltabiliyormuş  menşei denen bir şey varmış ve ben artık menşei Türkiye (türkey) yazmayan bir gıda , temizlik ürünü  ve başka bir şey kullanmak istemiyorum . 

Neden hep dış Ülkeler kazansın ki benim Güzel Ülkemin Güzel Çiftçisine , Mühendisine şans vermezsek kucak açmazsak bu nasıl olacak  araştırma yaparken ben bir kaç yerli marka buldum ve denedim hatta  birini  gönüllü reklamını yapmaya karar verdim aynı şeyi sizde yapabilirsiniz  kullandığınız yerli marka ürünleri  tanıtabilirsiniz değil mi?
Şimdilik gıda olarak Torku'yu buldum Kullandıkça düşüncelerimi paylaşacağım...
 Şimdilik sadece  Torku Çikolatamı denedim bu gece ve  çok lezzetli üstelik Glikoz şurubu içermiyor...

 Giyecekler, temizlik malzemeleri , özel ürünler  bildiğiniz ve kullandığınız Türk mallarını  paylaşırmısınız ?
 Ben Torku'yu seçtim  ve hakkında araştırmalar yaptım biraz yüzde yüz yerli   bir çok ürünü var sütten  süt ürünlerine , bisküviden  şekere 
 

Biz, Konya Şeker’iz

Biz, Anadolu’nun verimli topraklarını işleyen, doğal üretim yapan 900 bin çiftçiyiz ve kendi ürettiğimizi yine kendi fabrikalarımızda işleyerek kendi markamızla sizlere ulaştırıyoruz. Markamız Torku ile evlerinize, sofralarınıza geliyoruz.

Üreticimizin emeğini tarladan sofranıza getiriyoruz.

Tohumumuzu kendimiz üretiyoruz, gübremizi yemimizi kendimiz üretiyoruz. Güvenle tüketin diye araya kimseyi sokmadan kendi fabrikalarımızda doğallığı, sağlığı ve kaliteyi her şeyin üzerinde tutarak Anadolu toprağının bereketini, emeğimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Bereketli toprağımız bizim en kıymetli hazinemiz. Sadece bugünü düşünerek hareket etmiyor, bu hazineyi yarınlara, çocuklarımıza daha da güzelleştirerek bırakmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla hem tohumumuzu hem toprağımızı koruyoruz. Yarını da düşünerek Konya Ovası’na 18 milyon ağaç diktik dikmeye devam ediyoruz.
Lütfen yerli Mallarımıza sahip çıkalım... 
 Resim ve tanıtımları ,Sitelerinden alıntıdır

 Siz  bu konuda neler düşünüyorsunuz?


16 yorum:

 1. ben Torku'yla bildiğin aşk yaşıyorum :) şimdiye kadar her ürününü denedim diyebilirim ve hepsinden de memnun kaldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa ne güzel ben geç keşfettim demekki, en beğendiğin ürünü hangisi.
   Birde temizlik için hangi markalar yerli biliyor musun?

   Sil
  2. Ben genelde çikolata püskevit takılıyorum hepsi güzel :) şu sıralar T-bar'ı çok seviyorum^^ temizlik konusunda maalesef bir bilgim yok o işlerle annem ilgileniyo :)

   Sil
 2. Çok beğendim paylaşımını canım benim

  YanıtlaSil
 3. torku ürünlerinden denediklerimi beğendim :)

  YanıtlaSil
 4. Bir konyalo olarak her daim Torku diyorum. Matkette özellikle onun ürünlerini tercih ediyorum. Yoğurt, şeker, sucuk, süt, bisküvi... her daim Torku. Çok güzel entrgre tesisi var içiniz rahat bi şekilde her daim tüketebilirisiniz. Elazığlı olan eşim ve kardeşi bile alıştılar. ;) Torku hariç almıyorlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman daha da çok sevdim Torkuyu ...
   Abbooo evlendinde mi sen :)))
   Başka ne var ne yok hemen anlat bakimm:))

   Sil
  2. Evlendim valla kuğum ;)
   Evleneli 2 ay olmak üzere ;)
   Eşimle tanıştım bi baktım üç ay sonra nişanşanmışım sonra bi bakmışım nişandan üç ay sonrada evlenmişim :)

   Sil
 5. Allah mesut etsin kuzum çok sevindim ne zaman. Teyze oluyorum?:)

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar.

  Yerli üretimlerimizden olan "Torku" ile henüz müşerref olamadık. Ancak, her zaman tabi yerli malı olan ürünlerden asla vazgeçmiyoruz. Bizim yerli markamız da "Ülker, Bizim, Pınar" vs. Ancak temizlik ürünlerine gelince temizlik ürünlerinin tamamında henüz bir yerli markası tutturamadık. Ancak, en kısa zamanda temizlik ürünlerimizin de tamamında yerli malı kullanacağız inşAllah.

  Bu güzel ve yararlı paylaşımınızdan ötürü, kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam tavsiye ederim , turk olsunda marka önemli değil bizim insanımız kazansın... Selam ve dualarımla

   Sil