24 Nisan 2015 Cuma

Fahri bey çıkmazı # 2#


                                Olmuyor... Yalnızlığı ben seviyorum da, site gibi kalabalık bahçeli bir evde yaşayıp, Sevgili  komşuların  her   sabah,  her öğlen, her akşam,ben işten gelirken benden önce benim evime giriyorlar iken bu pekte mümkün değil.
 Alıştım onlara desem de bazen  kafamı dinlemek istiyorum.sonuçta yalnızlık ve özgürlük adına verdiğim savaşlar  müyesser ve hayriye ablayı tanıyana kadarmış... Sadece ruhum yalnız...   
 Anne ve babamın ahı tuttu sanırım yalnız yaşama kararı aldığımda küplere binmişlerdi . Onları ikna edemeyeceğimi anlayınca , şehir dışında bir üniversiteyi kazanıp gitmek kolayıma gelmişti. O zamanlar iyi bir fikir gibi görünüyordu. Okul bitince bir tekstil firmasına tercüman olarak girince, artık  Bu küçük  kasabanın yerlisi olmuştum. Bir kere giderse gelemiyormuş insan  .

Nefret tohumları ekilince içine  ,sevemiyormuş eskisi gibi. 
Tolga uzatmalı sevgilim, biri bana dese sırf can sıkıntısına  biriyle çıkıyorum yadırgardım.. Arkadaş aklına uyup tekrar şans  versemde parası pulu için katlanılmıyormuş. 
Bunları   bana hissettirdiğini  her konuşmamızda kalın puntolu kelimelerle söylesemde , tolga beni anlamak istemiyor. Her buluşmamızda evlenmemiz gerektiğini iyi bir baba olacağını ,iyi bir eş olacağını söylüyor... Ben ise ona bir şans verdiğim güne lanetler okuyorum.  Benim aklımdaysa yıllar önce  sadece dört  ay   flört  ettiğimiz mehmette ..
 Liseden sonra oda ben gibi başka bir şehire gitti. 
Birden bağlarımız koptu. 
Yıllar geçtikçe ona aşkım depreşti belkide diğer yarım oydu .  Aklıma koymuştum onu bulacaktım ne ailesinin nede onun bir adresi yok ancak günümüz  teknolojisinde zor olmasa gerek. İşte blog açma kararını böyle vermiştim face, bloglar.instagram her yere üye  olduğumda onu bulacağımı düşünmüştüm.onu bulacağım derken umarım kendimi kaybetmem.

13 yorum:

 1. Bu çıkmazın da bir çıkışı olur elbet.
  Böyle bir devirde hâlâ bulunamadı mı, nasıl bulunamadı merak ettim.
  Bir de pek de haddim olmayarak, Tolga'ya da haksızlık değil mi diyemeden geçemeyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ Emilia* Bazen hak ,adalet kişinin algısına göre değişiyor malesef..

   Sil
  2. Doğru söze ne denir.

   Sil
 2. İnsanın hayatta diğer yarısı diye bir şey yoktur. İnsanoğlu yalnız doğan yalnız ölür. Ben bir elmanın yarısına da inanmıyorum. Evlilik ve aşk karşılıklı saygı ve mesafe gerektiren bir duygudur. O mesafeler giderse aşk biter :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. @ Blogger Bolat *
   Bencede yoktur elmanın diğer yarısıda kendidir insanın ,hatta dur bunu kahramanımız anlatsın...:)

   Sil
 3. Merhabalar.

  "Yalnzılık", bazen gerçekten öyle çok ihtiyaç duyduğumuz bir andır ki, o anda gurka yatan bir tavuğa benzeriz. Gurka yatan tavuk asla rahatsız edilmekten hoşlanmaz!

  Kendimizi kaybettiğimiz de mutlaka birini arıyoruzdur.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalnızlık bazen çok muhteşemdir bazende acı verici...

   selam ve dualarımla hocam...

   Sil
 4. Ah sanal ortama daldı maalesef:)İlginç olacak bu öykü.Face de kesin bulur:)

  YanıtlaSil
 5. @Kitap cumhuriyetim*
  ben yazarken çok eğleniyorum ,umarım sizde okurken eğlenirsiniz :-)

  YanıtlaSil
 6. şimdi herkese çabuk ulaşılabiliyor, bulur gibime geliyor :)

  YanıtlaSil
 7. YALNIZLIK ALLAHA MAHSUS BE GÜLÜM
  ŞAHSEN YALNIZLIK HİÇ BANA GÖRE DEĞİL

  YanıtlaSil