5 Mart 2012 Pazartesi

Tuhaf duygularım...


Evet acı
 ama her acı bir gün biter  acılarımız yenisi gelirse  unuturuz'' aa ben unutmam!'' deme  unuturuz. mesela  gömleğimiz yırtılınca  aynısının yenisini hele  birde   hediye olarak alınınca halen ağlarmıyız, eski gömlek için .
ayrılıklarda unutamayız , bazen yerine koyamadığımız için bazen gelen gidenden berbat olduğu için ,kim ararki  küçük bir kulubenin yerine  size harika bir  malikane  yapıldığında eski kulubeyi ,''aa ben ararım oradaki anılarımı  güzel günlerimi ''diyeceksin,burada daha güzel anıların olursa emin ol hiç aramayacaksın . hatırlarsın ama aramazsın.   bir şeyi aramakla ,özlemekle, hatırlamayı karıştırıyormuz ne?
hep gidenin ardından ağlarız ya ya giden ona hiç sorulmuşmu  yaşadıkları gitmek kolaymı?  kolay saymışmı yıllardır kurduğu  hayatı bir çırpıda ardında bırakmayı...
zaten  hayatını koymamışsa kaybettiği bir şey yoksa  çabalamamışsa gitmişte olmaz. sadece üzülen sen olursun o çoktan 
 başka  arayışlara girmiştir bile...
N.K

24 yorum:

 1. ' aa ben unutmam!'' deme unuturuz. Ne güzel demişsin.Bu ve diğer güzel yazılar için teşekkürler.Yazılarının devamının gelmesi dileğiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayattan yakaladığım kareler,beğenmenize sevindim,Teşekkür ederim, ziyaretlerinizin devamının gelmesi dileğiyle):)

   Sil
 2. s.a zamanla herşeyi unutuyor insan dün yaşadıklarımızı bile bugün unutuyoruz taki biri üstüne basa basa hatırlatana kadar sevgiler:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleyküm Selam,unutmak zorundayız ,bir yazıda okumuştum insan vücudu en fazla kırk beş del acıya dayanırmış,fakat doğum yaparken elliyedi dele kadar acı çekermiş,bu aynı anda yirmi kemiğimizin kırılmasına bedel bir acı dozuymuş, onu bile unutuyor insan bebeği kucağına alınca.demekki acılar güzel duyguları tadınca unutuluyor. acıyı hatırlasakta içimiz yaşadığımız andaki gibi içimiz acımaz. sevgilerimle...

   Sil
 3. Siyahkuğucum beynimizin unutma diye bir işlevi olmasa herhalde yaşadığımız, biriktirdiğimiz acılara dayanamaz ölürdük ya da ne bileyim felç filan olurduk üzüntüden, Allah'tan unutmak diye bir şey var, ne acılar yaşıyoruz, ana, babamız gidiyor ama ölmüyoruz, hayata devam ediyoruz, yaşıyoruz ama acı kalbimizin bir köşesinde duruyor yine de tam olarak gitmesi mümkün değil:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabiki ablacığım ,acıların en büyüğü evlat acısı yaşıyor bazı anne babalar ,ALLAH kimseye vermesin ALLAH sabır versin,o anne babalar bile yaşıyorsa yıkık virane olarak hayata devam etse bile bir şekilde hayat devam ediyor ama ilk günkü gibi hissetse insan dediğin gibi kendini öldürür ,tabiki tam olarak gitmesine imkan yok,ama bir şekilde hayat devam ediyor.sevgiler ablam.

   Sil
 4. Insan ne yasarsa yasasın unutmuyor.. mutlu oldugu anılarıda uzuntulerınıde.. sadece acısı ya da ona hıssettırdıgı sıddetı azalı pcogalabılıyor zamanla..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabikii aramayız sadece özleriz her an aklımızda olmaz anarız,zaten durmadan geçmişle ,geçmişte yaşarsak ruh sağlığımız pek iyi olmaz. sevgiler.

   Sil
 5. Zaman her şeyin ilacı derler ya unuturuz hep bir yenileri olur hayatımızda güzel bir yazı sevgiler canıma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol canım, o bu konunun en canlı tanığı sensin ablam evladının hastalığıyla senin kadar olmasada seninle beraber hepimiz üzüldük değilmi ama iyi haberlerini alınca en az senin kadar sevindik daim olsun İNŞALLAH sevgiler...

   Sil
 6. Unutmak.. Bana çok yabancı.. Ben sadece alışırım ama unutamam..

  YanıtlaSil
 7. acıyı unutmayız o anki acıyı unuturuz zaten , yani dozu azalır yaşamımıza devam ederiz bir nevi alışmak.

  YanıtlaSil
 8. yüreğine sağlık siyah kuğu güzel bir yazı olmuş. zamanla herşey unutuluyor.unutmam dediğin bile ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Leyla ,hayat devam ediyor yapacak bir şey yok,sevgiler.

   Sil
 9. Pek çok şeyi unuturum bazıları teğet geçer gider hayatımdan. Ama çok sevdiğimde ve her şey onu hatırlattığında senelerde geçse unutamıyorum. Aslında bu sözlerin çok doğru, birde başka arayışlara girdiğinde hatta bulmuşsa başkasını değmiyor hiç bunca üzüntüye..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. değmiyor Aslı aslında hayattaki yaptığımız hırs, kin, nefret hiçbiri değmiyor o kadar gereksizlerki,sevgiler.

   Sil
 10. Candan Erçetin'in "Elbette" şarkısı geldi aklıma yazını okurken... Sevgiler, mutlu haftalar :)

  YanıtlaSil
 11. ELBETTE :)) bak şimdi doladın dilime bütün söylerim:)) sevgiler mutlu haftalar:))

  YanıtlaSil
 12. Haklısın zamanla her şey unutuluyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. unutuluyor malesef, tam olarak silinmesede ,silik bir anı olarak kalıyor,sadece aklımıza geldiği an içimizi acıtıyor,sevgiler...

   Sil
 13. Unutmak o kadar kolay mı sanıyorsun siyahkuğu:)Sadece zaman içinde yokluğuna alışırsın. Ama unutmak mümkün değil. Yüreğine ve kalemine sağlık. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabiki kolay değil tam olarak hiç bir şeyi unutamayız sadece unutmuş gibi hayata devam ederiz ,etmek zorundayız,sevgiler.

   Sil