26 Kasım 2015 Perşembe

Onlar...


Onlar , bana yarın şu elbiseyi almazsan küserim diyemiyor...

Onlar , yarın hangi yemeği yapsam da like alsam diyemiyor...

Onlar , yeni model telefon çıkmış artık bunu istemem diyemiyor ...

 işte aramızdaki tek benzerlik "diyememek" onca varlığın içinde biz bir şükürler  olsun diyemiyoruz affet bizi Allah'ım...
 Hayırlı cumalar...

12 yorum:

 1. Üzücü tabi hem de çok da şükretmek senden daha kötü olanlara küfürdür. Ne hakla daha kötü olmadığımız için şükretme gibi bir eylemi kendimizi mutlu etme olarak kullanırız hep sorgularım. Şükretmek, Allah ya da işte diğer tüm var edilen dinlerin insan gözünde mantığa bürünmesidir Siyah Kuğu. Bugün akıldan yoksun kim varsa savaş içindedir... Şükretmek, bencilliğin ta kendisidir. Ben şükretmeyi hiç sevmem o başkaları benden daha iyi olmadığı müddetçe.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.

  Dışarı çıktığım da onları (Suriyeli mültecileri) görünce, "Allah'ım bunların başına gelenler, elbette bizim de başımıza gelebilirdi. Emrine, keremine ve verdiğin nimetlerine sonsuz şükürler olsun, hamd ve sena Sana mahsustur" diye hep dua ederim.

  Verilen nimetten dolayı, nimeti verene söz, fiil veya kalp ile saygı gösterme anlamına gelen şükür, nimet ve ihsanın kıymetini bilerek sahibini övmek demektir. Kur'an'ı Kerim'de çokca dile getirilen şükür, kulluğun özünü oluşturmaktadır.

  Selam ve dualarımla birlikte Allah'a emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim
   selam ve dualarımla hocam...

   Sil
 3. Rabbim tüm mazlumların yar ve yardımcısı olsun.. Hayırlı cumalar kuzum..

  YanıtlaSil
 4. Yaşam da öylesine ayrı uçlar var ki, insanın inanacağı gelmiyor. Bir tarafta parasının sınırını bilmeyenler, diğer tarafta o gün çocuklarını doyurup doyuramayacağını bilemeyenler. Dünya da ki 13 zengin varlığını paylaştırsa Afrika da aç insan kalmayacakmış. Keşke fazlasını paylaşanlar daha çok olsaydı bu dünya da.
  Serkan kardeşim şükretmeyi sevmiyorum demiş ama, şükür de çalışmamak, başkasıyla paylaşmamak yok. Bulunduğun yaşadığın şeylere şükrederken, senden daha zor durumda olanlar için çabalamak var.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili bülbülüm o 13 zengin hiç bir zaman varlıklarını bağışlamaz...
   O 13 Zengin zaten mazlumun parasını,hakkını yiyerek o kadar zengin olabilmiştir emin ol
   Malesef acı gerçek
   sevgiler

   Sil
 5. Büyükler yine bir şekilde dayanıyor da şu çocukların hali kadar içimi ezen çok az şey var. Anne olunca daha iyi anladım. Sadece burada, Suriye'de olanlar için değil, savaşın, açlığın, yokluğun olduğu, küçücük bedenlerin kocaman savaşlar verdiği her durum aynı benim için. Halimize bin şükür ama bunu söylemekten bile utanıyorum artık. Keşke çok ama çok güçlü olsaydım da herkese yardım edebilseydim, keşke... hayırlı cumalar canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oii anne bile oldun yıllar ne çabuk geçiyor...
   sevgiler canım.

   Sil