5 Aralık 2014 Cuma

Sev bakalım

Her insan yalan söyler, bazen   isteyerek yalan söyler . mesela;" seni seviyorum" der ! Sevmiyordur... Bazen istemeden mecburen yalan söyler; "seni seviyorum "demek zorunda kalır. Sevmiyordur.   Kendini bazen suçlu hisseder ,yada kendine haklı nedenler bulup vicdanını rahatlatir.
  Bazıları da sevmek ister ondan seviyorum der. Zorlar kendini, seviyorum, deyince seveceğini sanar.   Böyle mutlu olacağına inanir.  Birde  sevgiye aç  ve muhtaç olanlar vardır...  Anne, baba sevgisinden yoksun büyümüş ,ona gülümseyen herkesi severler.  Yada gurbettedir bir ses bir nefes veren herkesi severler. Birde sevgi  sinsarları vardır...  Sevgiye muhtaç, kalbi temiz insanlardan beslenirler. Önce  yoğun ilgi , sevgi gösterirler. Kendilerine bağlamak için  başarılı oluncada  istekleri başlar , hep fazlasını ister karşılayamadığınız anda çeker gider sizi suçlu gibi hissettirir.  Bazılarıda manevi olarak yararlanır en tehlikelileri bunlardır, hep ilgi sevgi ve zaman beklerler. Sevgiden bihaberdirler Ve birde özel kelimeler vardır sevmek emek ister, bende çok üzülüyorum
, sabaha kadar uyku girmedi gözüme.  İşini yaptırmak için dost olanlarda ayrı...
 Bu dostluk. Arkadaşlık, aile . çevre için geçerli . ya sizin  sevgi gösterìş şekliniz nasıl? Karşınıza böyle birileri çıktımı?


14 yorum:

 1. Hepimizin karışısına menfaaiti için seviyor gösterip çıkanlar vardır mutlaka Kuğu'm..bencil insanlar hep vardır ,var olmayada devam edeceklerdir..Onun için kimseye çok fazla bağlanmayacaksın, kimseye değerinden fazla ilgi ve sevgi göstermeyeceksin..
  Sevgiyi gerçekten hakedenlerle karşılaşmak dileğiyle sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın canım, illaki çıkıyor boyle insanlar. Amin. Hepimiz inşallah...

   Sil
 2. kadınlar sevmedikleri insanlara seviyorum demez
  sevdiği insanlara sevmiyorum dedikleri zamanlar olur ama o konuyu pek takmamak lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmem ki . erkekler sevsede seviyorum demez. Burunları düşecek sanki...

   Sil
 3. Herbirindede çıkmıştır be kuğum! Ama sana bir şey söyliyeyim mi seni seviyorum diye aldatan kendini aldatır aslında, sen ona inanarak bir anda olsa mutluluk payını almışsındır , ama ona gelince sana yalan söylerken neler hissetti acaba? Oda senin kadar mutlu ve huzurlu olmuşmudur dersin ?
  Sevgiyle kal ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence mutlu olmaz. Kebdini olduğundan farklı tanıtanlar. Eninde sonunda belli olur. Belki kendini bile kandirir ama ya ilahi adaleti...
   Sevgiyle kal edam

   Sil
 4. Zarif kuğucum tüm tespitlerine katılıyorum , gülmekten katılmıyorum gerçekten katılıyorum :)
  Benim şikayetim artık sevgilerin karşılıklı olması , ne kadar veriyorsan o kadar seviliyorsun maalesef , gerçek dünya sanal dünya hep aynı :(((((((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef hele bloglar çogu sirf biz onlara uye olalim diye uye oluyor . gidip geliyor yuz bulamazsa seni siliyor. Herkese yetisemessin herkese yorum yapamazssin. İkiyuz yere yorum yapanlar var. Onlarda farkli insanlar kendilerini farkli tanitip. Bloglarina cekmek icin. Bu sevgi drgil kitap. Siir . şu bu tanitmak için provakasyon. . . sana cok katiliyorum ama gulmekten degil . gerçekten.

   Sil
 5. Sevgi hep çıkar için olmuş maalesef. Kimseyi sevmesi için zorlamasak, herkes içinden geldiği gibi davransaa keşkee..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen sevgili LaLa ... İçinden gelmiyorsa, zorlasanda olmaz. Seni sevenlere değer vereceksin. Bizlerde bu adet olmuş. Seven sevilmez.sırtından vuran sevilir.

   Sil
 6. Haklısın Siyah Kuğu..Her insan mutlaka yalan söyler..Ama pembe yalan söyler insanları kırmamak ve ya küsleri barıştırmak adına..Ama siyah yalanlar söyler menfaatleri adına..Menfaat demişken de ikili ilişkilerde çoğunlukla buna dayanıyor ne yazık ki..Üzücü ama böyle..Gerçek dostluklar çok az..Sevgiyle ilgili de şunu söyleyebilirim..Sevildiğini bilmek insana iyi gelir..Ben de bu yüzden sevdiğimi hisstsettiririm..Hoşlanmadığımı insanlara da mesafeli olurum..Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En guzeli mesafeli olmak. Ancak bu insanlar bazen cok yakinimiZ olup mesafeyi koruma imkanimiz olmuyor malesef.

   Sil
 7. hemen hemen her türünden çıktı mutlaka. ama en kötüsü de iyi niyetini suistimal edenler. o yüzden dikkatli olmak gerek, mesafeyi muhafaza etmeye çalışmak en güzeli. hem kendin, hem de karşındaki için. gerçek sevgiyi hak eden beri gelsin:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gercekten hak ettiğini düşünen herker o kadarda hak etmiyor...

   Sil