26 Aralık 2012 Çarşamba

Senden önce, Senden sonra # 17 #ONUR'LU HAYATIM...
 Haftalardır İkbal'e yaklaşamıyorum Ne zaman restorana adımımı atsam mutfağa gidiyor ve bana servisi Miray yapıyor, ne zaman mutfağa gitsem  yanına bile yaklaştırmıyor ona ulaşmam imkansız!
Şu an  İkbal'i kaybetmeye çok büyük bir adayım!

Tek şansım Suna'nın bana verdiği fikir  birazda ben geliştirdim , Onur'un hafta sonları getiriliş saatlerini öğrendim, bir sürü hata yapmama rağmen  desteklerini esirgemeyen Salim ve Neval yine yardım edecekti bu defa gerçekten son şansım!

 Neval  , İkbal'e Onur'un okulunun yanında bir işi olduğunu onun alacağını söyledi İkbal hiç kuşkulanmadı.
  Benim hakkımda  kötü bir şey anlatıp anlatmadığını sordu  '' Ediz'i sorarsa ne diyeyim''  dedi ''normal davran söylemedim'' demiş   Onur'a bir şey anlatmamış  şimdilik!
 Evet  Tek şansım Onur eğer Neval'in anlattığı gibi  zeki ve anlayışlı bir oğlansa beni anlayacaktır  ne de olsa  on dokuzuna girecekmiş yakında.
 Okula Neval ile birlikte gittik Onur beni gördüğünde  mutluluğunu gözlerinden anlamak mümkündü ,  ah bir bilse onu istemediğimi!

Onur'u benim arabama yerleştirdim Neval kendi arabasıyla bizi takip etti, yolda daha fazla dayanamayıp  aracımı kenara çektim her şeyi  Onur'a ben anlattım...
 Uzun zamandır ilk defa ağladım biraz utancımdan biraz kırdığım kalpler birazda kendim için...

Onur kas hastası  fakat çok  zeki bir çocuk benden zeki olduğu kesin  benim onu yadırgadığım gibi o da beni yadırgayabilirdi ama yapmadı,  aslında benimki de yadırgama değil sadece o an  verebileceğim en doğru karardı kimin için doğru,  tabi ki benim . 

Herkesin kararları kendine doğru gelir yoksa, pişmanım lafları o an yaptığının bir çok kişi tarafından yadırganmasını  hafifletmekten başka bir şey değildir.

 ''ikinizi de hayatımda istiyorum sadece bir anlık sesli düşünmem  bir ömür boyu sizi kaybetmeme sebep olmasın'' derken gözlerine bakmaya çalışıyorum  gözlerimdeki samimiyeti görmesini istiyorum.
  
 Beni bir tek Onur anladı  sanırım, yaşayan kadar kimse bilemez.
Bana kız arkadaşının  gayet sağlıklı biri olduğunu ve annesine ilk söylediğinde annesinin verdiği tepkiyi anlatırken   gülümsüyor du
 ''o zamanlarda annem de bana böyle tepki vermişti'' dediğinde bu iş olacak dedim içimden olacak...


41 yorum:

 1. İkbalin de Onur'un kız arkadaşına aynı tepkiyi vermesi toplumdaki bir algıyı ortaya çıkarıyor ne yazık ki.:( Engelli çocukları olanlar, insanlardan hep uzak kalmaya, çocuklarını alaydan, hor görülmekten ya da acıyan gözlerden uzak tutmaya çalışıyorlar..
  İkbal'in Ediz'e tepkisi, affetmemesi de bu yüzden..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım ben bu hikayenin yazarı olarak ikisine de eşit olarak hak veriyorum ikisi de kendine göre haklı Ediz 42 yaşında bir defa hata yapmış ama hayalleriyle ayağa kalkmış ve hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek birine rastladığında düşünmeden boşluğa atlamış biri, hayallerinin peşinden giderken ince elemeyi sık dokumayı unutmuş biri bu da ona pahalıya mal oldu.
   İ,kbal ise kendini dış dünyaya kapatmış bir kadın, sevilmeyi istemiş fakat aslında en fazla o sorun görmüş oğlunu beni istemezler çünkü oğlum hasta diye düşünerek bu düşünceye inandırmış kendini ,Ediz karşısına çıktığında bu tabusu yıkılmış fakat o Ediz sormayınca İkbalde oğlunu söylemeye cesaret edememiş ,nasılsa herşeyimle kabullenecek bir kişilik diye düşününce zor anlar başlamış bulunmakta hikayenin kısaca özeti bu diyebilirim:)

   Sil
  2. Ben zaten biri haklı diğer haksız demiyorum..Her ikisi de kendileri açısından haklılar tabi ki...Hikayenin tamamını okudum ben zaten.:)

   Sil
  3. Biliyorum canım düşüncelerin çok hoşuma gidiyor özellikle bu düşünceleri bilmek güzel, bende senin gibi düşünüyorum . dayanamayıp özeti de oraya yazıverdim:)))
   Özeti de yeni okumaya başlayanlar okur :))

   Sil
 2. İkbalin düşüncelerini silmek zor gibi,bu durumdaki insanlara Allah kolaylıklar versin.Zor bir durum:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım,
   Hiç belli olmaz gün doğmadan neler doğar değil mi?:))

   Sil
 3. hadi bakalım toparlanıyor hikaye ,daha çok sular akar ama bu mecraya girişini sevdim:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım toparlanıyor ne yalan söyleyeyim bir ara hiç bitmeyecek 100 bölüm falan olacak sandım:)))

   Sil
 4. Ben bu konuda çok duyarlıyım Kuğum, biliyorsun abimin durumunu. O yüzden bu konularda pek affedici olamıyorum.
  Ne diyeyim o yadırgadığı çocuğun ne kadar büyük yürekli olduğunu anlamıştır böylece.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum canım.
   Eh işte insan kimseyi yerde görmemeli eğilip o yeri öpmek zorunda kalabilir!
   Öpüyorum seni.

   Sil
 5. lezzetlin geldi:)))
  bak şimdi ne tirip atıyor.
  anlaşılmaz bunlar kuğum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lezzetli kasemmmm
   hoşgeldin, anlaşılmaz deriz de illa hayatımızda o anlaşılmazlardan bir tane isteriz neden se:))
   Öptüm.

   Sil
 6. Onurlu hayat böyle oluyor anlaşılan..

  YanıtlaSil
 7. Ah Onur Edize anlayış göstersede ne zordur kendi durumu yüzünden istenmediğini duymak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım bazen bir suçlu ararız hayatımızda o an eksiğimize doğru baktıklarında onu görmeseler bile biz ona baktığını sanıp o insanı hemen yargılarız .

   Sil
 8. Gerçeklerle romanlar birbiriyle çakışıyor, bazen roman hayatı yansıtıyor, kendimi roman kahramanının yerine çok koyarım ben olsam değil özürlü, sağlıklı çocuğum da olsa üvey baba getirmem...ben paranoyağım biliyorsun aşırı şüphe hastalığı var ben de...kimseye güvenemem hele işin içinde evladım olursa bakalım o ne yapacak?:)
  sevgiler canım öptük seni...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Annem her insan sevilmeyi ister ve hak eder, gün gelip insan omuzuna yaslanacak bir omuz.
   şahsen bende güvenmem dediğimiz anlarda karşımıza çıkan çok iyi insanları tanıma fırsatınıda kaybetmiş oluyoruz.
   Hayatta gerçekten çok iyi insanlarda var.
   Kocamannn öptüm.

   Sil
 9. Kuğum nerelere götürecek bakalım bu hikaye bizi
  Onurlu hayat ve onurun kız arkadaşının durumu.
  Ediz artık kendini toplamalı.
  İkbalin kafasında yerleşenleri bakalım silebilecek mi Ediz beyimiz
  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım canımm,
   Her şey olacağına varır değil mi?
   Sevgiyle Öptüm.

   Sil
 10. Hımmm sanırım Ediz için bir yeşil ışık yanıyor.Hadi bakalım hayırlısı:)))sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yeşil parıl parıl paralayan bir ışık:))
   Sevgiler.

   Sil
 11. Merhabalar,

  Damdan düşen bilir!..

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 12. emeğine kalemine sağlık canım diyecek laf ve söz bulamıyorum engelli cocuk gördüğümde içim yanıyor RABBİM hepsine yar ve yardımcı olsun aileleri içinde zor

  YanıtlaSil
 13. Canım,
  genellikle engelli çocuğu olan insanlar önceleri kendileri de kabul etme aşamasında zorluklar yaşıyorlar ama kabul ettikten sonra da çok hassas oluyorlar. İki sevdiği insanın bir araya gelmesini isterken yaşanan bu olay onu incitti ama eminim Ediz bunu atlatacak ve sevginin şefkati, korumacılığı, iyileştirme gücü onları bir araya getirecek.
  Sevgiyle kal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım Sevgi olunca yürekte her şey hallolur ...
   sevgiler.

   Sil
 14. Kuzucum bu ne muhteşem bir cümle olmuş!

  "Herkesin kararları kendine doğru gelir yoksa, pişmanım lafları o an yaptığının bir çok kişi tarafından yadırganmasını hafifletmekten başka bir şey değildir."

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her bölümde illa kendine bir pay buluyorsun ya ben de sana hayranım kuzum:))

   Sil
 15. Evet kaleyi içten fethetmek diye buna denir..Ediz,Onur'la iyi geçinerek,gerçekten onu sevdiğini istediğini hissettirerek kendini affettirme girişimlerinde bulunacaktır..Sevgiler kuğu'm:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Bir kadın buna duyarsız kalırmı sence?:)))

   Sil
 16. Ben geldim kuğum ve Edizin planı çok akıllıca,!Bir anneyi fethetmek istersen önce çocuğunu fethedeceksinki anneyi de fethedesin, annelerin en hassas noktası:))Sevgiler canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin canım arkadaşım,
   Annelerin en hassas noktası çocuklar değil mi:))
   Sevgiler canım.

   Sil
 17. oh nihayet güzel yani olumlu gelişmeler olmaya başlamış.hadi bakalım devam merakla bekleniyor:)sevgiler kuğum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Keyifli okumalar canım, aynen merakla yazıyorum bende sanki sonunu bilmiyorum da:)))
   Sevgiler canım.

   Sil
 18. Kuğum bence Onur hem annesine hem Edize doğru olanı gösretecek.. Hepsi için en doğru en hayırlısı ne ise..

  Yıllar önce bir programda Futbolcu MS hastası Sedat'ın eşine 1 gün boyunca refak etme görevi verilmişti bana. O yılın annesi ödülünü alacaktı.Bende tüm gün onun yanında olacaktım.. Bir ara bana dediki o kadar zorki yatalak bir hastaya bakmak ama ben hem kendi hayatımı mutlulukla ve her an onun yanında yaşıyorum hem onun yaşayamadığı hayatı yaşıyorum. Evet çok zor ama bir an için bile olsa onsuz bir yaşam düşünemiyorum. İki çocuğumun babası yaklaşık 5-8 sene arası çok mutlu bir hayatımız oldu. Şimdi benim ömrüm onun ne kadar ömrü var ise ona feda olsun demişti..Çok duygulandım. Evet yayalak veya böyle kas hastalığı nedeni ile kendi ihtiyaçlarını göremeyen insanları bazı insanlar hatta kendi aileleri bile şak diye kabul edemez zorlanırken durumundan en küçük bir ayrıntı bile vermediğin evladını şak diye yeni başlayan bir ilişkide ortaya çıkarırsan karşındaki insanın şaşkınlığına dengesiz davranışlarına vs. maruz kalırsın.. Bazen bazı durumları önce anlatmak sonra yaşatmak sonra gerçekten emin olursan kabul edeceğinden ondan sonra hayatına sokmak gerekli..Ben birkaç yorumdur hep edizi tutmuş gibi görünsemde bazı şeyleri bizde ailemizde yaşadığımız için bir nebze anlayabiliyorum. İnsanın bazen basireti bağlanır . Her neyse kuğum yazar sensin. bence her iki karakterinede şans vererek bu hikayeye devam edeceğine inanıyorum..

  Hele ortada Onur gibi zeki bir çocuk var iken..

  Sevgilerimle.
  SSÇ

  YanıtlaSil
 19. Canım Sedat'ı biliyorum ve uzun zaman gözrsel medyadan takip etmiştim durumunu. zordur ama imkansız değildir sadece insanın içinde Allah korkusu ve merhamet olsun yeter .
  Ben şu anda Ediz'im biliyorsun onun hayatını yazıyorum kendimi haklı çıkarabilirim):)) İkbal sus bakayım basarım nikahı pişirtirim sarmaları):))
  Öptüm canım yağmur yüreğinden.
  Seviliyorsun.

  YanıtlaSil
 20. Onuru istemedi ama çıkış onda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İnsan büyük laf söylememeli değil mi:))

   Sil
 21. Hikayen gerçekten çok güzel gidiyor. Onur'lu bir çözüm çok güzel Allah yar ve yardımcın olsun bu günlük bu kadar yine gelicem canım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım, bende çok sevindim , okuyup güzel düşüncelerini benimle paylaşmışsın .
   Yüreğine sağlık, kocaman öptüm.
   Beklerim canım.

   Sil