18 Şubat 2012 Cumartesi

paronoyakmıyım


yalnızlığımı nasıl ifade edebilirim ki nasıl anlatırım  ünlem olsam onun bile altında nokta var  nokta olsam o da yazıların sonuna konur.

  Onlar bile yalnız değil benim kadar , yaşamak için  ne ne varki beni hayata bağlayan.Benmi ifade edemiyorum kendimi?

Yada yalnış zamanlardamı ifade etmeye çalışıyorum?... 

haa yoksaa rahatmı batıyor, Yoksa geçmişimmi batıyor  acıtıyor canımı! iliklerime kadar üşüyorum...  eksik var bedenimde  ne olduğunu bulamıyorum üşüyorum! hemen cebimdeki çakıl taşlarına sığınıyorum taşların birbirine değdikçe  çıkardığı kulakları sağır eden çaresizliğin sesi ... titreyen iki el   hep önüne bakan  başka gözlerden kaçan iki göz!!! 

,

İnsanlara hep  umursamaz hep geçmişi silen, hayata hep gülümseyen  kimseye muhtaç olmayan, kendi başına her işin üstesinden gelebilen bir portre çizersen kimse senin ne kadar yalnız çaresiz, muhtaç olduğunu anlamaz  hep içine kapanır ,herşeyi içinden yaşarsan ,  herşeye gülüp geçersen nasıl bilebilirler!Sen ikiz değilsinki nedir bu yalnızlık hissi?  hep yalnızdın ,yalnız doğdun yalnız yaşayacak, yalnız öleceksin

kabullen ...!!!20 yorum:

 1. çoğu zaman dışarıya karşı çok güçlüymüş gibi yapıyoruz, yapmak da zorundayız,insanlar zayıf, aciz birini görmesinler, sömürmeye, istismar etmeye, acımaya kalkarlar..ama bir şey diyeyim mi, güçlü görünmeye çalışa çalışa gerçekten güçlü olmayı öğreniyor insan, bir yerde eşimiz,kocamız,karımız,evlatlarımız, ana,babalarımız olsa da bir yerde yalnızız..dediğin gibi geçmişin acıları da acıtır..ama geçmiş geçmişte kaldı deyip bugüne ve yarına bakmalı..bundan sonraki günlerimiz gelecekte geçecek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok haklısın ablacığım sadece geçmişi unutmamalıyız unutursak aynı hatalara düşeriz unutmadan ve takıntı haline getirmeden ders alınmışların yanına koyacağız,sevgiler...

   Sil
 2. Belkide güçlü olmadığın halde, insanlara öyle görünmeye çalışmak insana kendini daha çok yalnız hissettiriyor.
  Birde bende sık sık geçmişe dalarım ve kendime geldiğimde genelde karamsar bi ruh halinde olurum geçmişinde etkisi büyüktür sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. peki ne yapmalı güçlü olmadığımızı belli edersek çiğ, çiğ yerler ,helede türkiye gibi kadına değerin oturuşmadığı bir ülkede yaşıyorsak hep güçlü olmak zorundayız ,mecbur kalırsak bıyık bırakacağız kurtlar sofrasında yenmekten iyidir:))

   Sil
 3. Ne yapmalı bilmiyorum :) Sanırım çiğ çiğ yenmektense güçlü görünmeye devam dicem ee yalnızlık ne olucak cıx işin içinden çıkamıcam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalnızlığı bende bulamadım hayali arkadaşlar kursak o zamanda deli derler:))

   Sil
 4. Hayatta hep güçlü olman dileğiyle sevgiler siyahkuğu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol canım sende hayatta hep güçlü ol sevgiler...

   Sil
 5. Güzel bir yazı,teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim yazılarım okunduğu kadar eleştiri yada beğenilerinizi sunduğunuz yorumlarda benim için çok önemli teşekkürler ,iyi akşamlar...

   Sil
 6. Yalnızlığı çok güzel ifade etmişsiniz..İnsan yalnız gelir dünyaya, yalnız yaşar yaşadıkalrını yalnız hisseder ve yalnızca göçer gider..İnsanın kendisini yalnız hissetmesi bir bakıma kendine yönelmesi kendini tanıması,anlaması demek değil mi? İnsan kendini tanıdıkça yalnızlığı dahada artar..İnsan çok fazla kalabalıklar içinde de kendini yalnız hissedebilir..Bana göre bize verilmiş bir nimet olarak görmek lazım diye düşünüyorum.. Yüreğiniz, kalemniz dert görmesin..sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet aynen öyle yalnızlık bazen güzeldir ama bazen işte bazende bir nefes ararız ya bir kedi ya bir kuş yada,yada tavandaki farelere bile razı olduğumuz olur tabi tavanınız varsa:)) ben o yönden şanslıyım):)) sevgiler...

   Sil
 7. İnsanlara hep umursamaz hep geçmişi silen, hayata hep gülümseyen kimseye muhtaç olmayan, kendi başına her işin üstesinden gelebilen bir portre çizersen kimse senin ne kadar yalnız çaresiz, muhtaç olduğunu anlamaz hep içine kapanır ,herşeyi içinden yaşarsan , herşeye gülüp geçersen nasıl bilebilirler!
  ne çok güçlü nede zayıf kalmalı insan..çok güçlü kadınla yalnız kalmaya her zzaman mahkumdur bunu biliyorum..kalabalığı çok seven biri değilim ama öyle zaman geliyorki, o kalabalığın içinde bile kendimi yalnız hissedebiliyorum..aslında duygularında yalnız değilsin, bu duyguyu yaşayanlardan biri olarak.. :) üzme kendini..biz buradayız, yüreğine sağlık, çok içten bir kalem olmuş..

  YanıtlaSil
 8. sağol canım yalnız değilim biliyorum o yüzden sesli düşünüyorum,aslında üzülmekten çok kendim gibi kadınları gördükçe gururlanıyorum,sevgiler canım...

  YanıtlaSil
 9. ben bazı insanların yalnızlık için doğduğuna inanırım.. belki yalnızlıktır onları sınavı bu hayat bi sınavsa yada belki hepimiz birer yalnız kahramanız ama kimileri kalabalık larda rolüne iyi kaptırmış kendini.. nedir bilmem ama yalnızlığın tadını bilmek iyidir herzaman asla yarı yolda kalmazsın!!..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalnızlığın genizleri yakan acı bir tadı var boğazda,yutkunmakla geçmiyor...
   sevgiler...

   Sil
 10. yanlızlığı kabul etmek istemiyorum. Kabul edersem yenilgiyi kabul etmiş olacagım. Hayır yanlız degilim yanlız ölmeyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen yalnız ölmeyeceğim ,muhtemelen başımda bir hoca tekbir getiriyor olacak!

   Sil